wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Informacja dla obiektów noclegowych i usługowych
Otrzymaliśmy dofinansowanie z funduszu UE EFROW na wykonanie tablicy interaktywnej obiektów obsługi turystycznej regionu Masywu Śnieżnika.
Zadaniem projektu jest wizualna informacja o obiektach, podobna w formie do ostatnio postawionych tablic, z tym, że inny będzie zakres informacji :

nazwa i lokalizacja obiektu (adres)
informacja: dostępne/niedostępne miejsca noclegowe (obiekty noclegowe); czynny (godziny)/nieczynny (inne obiekty)
kontakt (telefon, email, www)

Tablica ma ułatwić i zachęcić turystów do zatrzymania się na nocleg lub skorzystania z określonych usług (handel, gastronomia, rekreacja, auto-moto itp), szczególnie w sytuacji, gdy chętnie z takiej usługi skorzystaliby, gdyby informacja o ich dostępności była łatwa do uzyskania. Ma to spełniać rolę automatycznej informacji turystycznej nawet w sytuacji, gdy zainteresowany posiada urządzenie mobilne do przeszukiwani Internetu, bowiem informacja na tablicy jest natychmiastowa. Projekt ma charakter pilotowy. Po okresie eksploatacji próbnej zamierzamy powiększyć liczbę takich tablic. Pierwsza lokalizacja: Sienna przy głównym skrzyżowaniu.

Dla kogo ta tablica?:

  • podstawowy adresat: obiekty noclegowe, usługi (handel, gastronomia, służba zdrowia, bank/bankomat, transport osobowy, auto-moto, apteka itp)
  • obiekty rekreacyjne i inne (basen, siłownia, wypożyczalnie itp)

Zamieścimy 60 obiektów do pokazania na mapie (możliwość zwiększenia przed zamknięciem zgłoszeń).

 

Co jest na tablicy?
Poniżej schematyczny rysunek tablicy o wymiarach 300 x 300 cm (część z mapą 300 x 200 cm).

Moduł mapy:
Na mapie (to przykład, zostaną usunięte niepotrzebne szczegóły, pozostaną drogi, nazwy miejscowości itp).
Każdy obiekt zostanie zaznaczony na mapie numerem (i nazwą jeśli to nie pogorszy czytelności) oraz diodą LED, której kolor świecenia będzie oznaczał "status obiektu":

zielony (wolne miejsca/czynny);
czerwony (brak miejsc/nieczynny);
żółty (brak informacji).

Kolor świecenia diody będzie zdalnie wybierany przez obsługę obiektu ze strony www (konieczna wizytówka na stronie www.snieznik.pl). Po zalogowaniu się na nią i wybraniu z menu "status obiektu" określonego symbolu, zaświeci się w odpowiednim kolorze dioda LED na tablicy. Codziennie rano o godz. 9:00 (do ustalenia) wszystkie diody zostaną ustawione na kolor żółty (brak informacji) i aby ustawić status obiektu należy wykonać powyższą operację. Oczywiście w ciągu dnia będzie można zmienić status obiektu.
Uwaga: dla obiektów innych niż noclegowe nie trzeba będzie codziennie ustawiać statusu (sklep, punkt usługowy: będzie do wyboru status: czynny/nieczynny na stałe, do odwołania)
 

Moduł Tablica INFO:
Tu będzie wykaz numerów obiektów i ich nazwy, z podziałem na miejscowości i rodzaj usługi (noclegi, gastronomia, bank, lekarz itp). Oglądający tablicę albo:
  • odczyta numer obiektu z mapy, bo jest przykładowo wolny
  • albo odczyta go z tego modułu ponieważ interesuje go określona miejscowość

i następnie wprowadzi ten numer na klawiaturze w module Monitor-Klawiatura.


Moduł Monitor-Klawiatura:

Oglądający tablicę wybierze na klawiaturze numer obiektu (tak jak w bramofonie) i po zatwierdzeniu, na wyświetlaczu pojawi się zdjęcie (wybrane przez obiekt) oraz  informacja w 5 wierszach (przykładowo) :
                                                                   
 
Moduł LED 159 x 50 - tablica świetlna
Informacje specjalne np. imprezy, komunikaty; w przypadku ich braku: data, godzina, temperatura


Fragment tablicy z modułem monitora i klawiatury będzie wyglądał tak (przykładowo), klawiatura będzie służyła do wybrania numeru obiektu:


Warunki zamieszczenia obiektu:
  • obiekt musi znajdować się na pokazanym wycinku mapy (kliknij aby pobrać mapę)
  • wysłanie zgłoszenie (załącznik w pliku .doc lub .pdf, do wyboru) na kontakt@snieznik.pl
  • oraz wpłata wkładu własnego - (projekt dofinansowany z projektu Leader w 80%) w terminie do 20.09.2014 na konto Stowarzyszenia (dane poniżej)
  • wizytówka na stronie www.snieznik.pl (można ją wykonać samodzielnie lub z pomocą woluntariuszy - po zgłoszeniu chęci i dostarczeniu nam informacji do jej wykonania). Przepis na jej wykonanie na naszej stronie w menu Info i wybraniu Jak wykonać wizytówkę obiektu?.
Wpłaty na dofinansowanie projektu:
  • obiekty noclegowe - 100 zł od obiektu
  • pozostałe 150 zł od obiektu
Dane do przelewu (wyłącznie płatność przelewem):
Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego
Masyw Śnieżnika (lub krócej: Stowarzyszenie Masyw Śnieżnika)
Sienna 5C
57-550 Stronie Śląskie
Nr rachunku bankowego: 53 9588 0004 4201 8151 2000 0010
Tytuł: dofinansowanie projektu tablicy

Zapraszam do współpracy. Przypominamy o terminie zgłoszeń 30.09.2014 r. (decyduje wpłata na konto). Na wpłaty wystawimy Państwu rachunki (Stowarzyszenie nie jest płatnikiem podatku VAT).
 

 

 

2015-05-11 01:52:37

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs