wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

Dowiedz się więcej o ofercie rowerowej Masywu Śnieżnika

Masyw Śnieżnika to prawdziwy raj rowerowy. Jeśli góry i rower to Twoja pasja albo chęć przymierzenia się do niej, to u nas znajdziesz to czego szukasz - od tras rekreacyjny, przez MTB do ekstremalnego DownHill'u.

UWAGA! Polecamy świetnie wydany nowy przewodnik rowerowy (2014 r., okładka obok) do pobrania jako plik pdf (kliknij tutaj) lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy ul. Kościuszki 55, w Informacji Turystycznej - CETiK, ul. Kościuszki 18 oraz w wielu obiektach noclegowych.

W odróżnieniu od poprzedniego wydania, zawiera on nie tylko gminne ale i inne trasy rowerowe przebiegające przez Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Złote oraz bogatszą szatę graficzną.

 Masyw Śnieżnika to absolutny klasyk górskich wypadów. Jest wizytówką Sudetów i świetnym miejscem, by zacząć przygodę z MTB – mnogość szlaków i ich zróżnicowanie pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Weteranów górskiego rzemiosła nawet nie trzeba przekonywać – słysząc hasło „jedziemy w Masyw”, od razu zaczynają pakować plecak.

Bogato ilustrowany opis tras z Magazynu Rowerowego (czerwiec 2014 r) do pobrania tutaj.

 

 W terenie oznakowane są dwa rodzaje szlaków: gminne i krajowe. Szlaki gminne oznaczone są
numerami:np: 5721-5729 (skreślone cyfry to stara numeracja). Jest ich dziewięć, w tym osiem tworzy pętle. Szlaki krajowe oznakowane są
kolorami i zawsze łączą się z innymi szlakami krajowymi, co daje możliwość planowania dłuższych
wypraw.

Po czeskiej stronie gór (Rychlebské hory i Králický Sněžník), za przełęczami: Lądecką,
Gierałtowską i Płoszczyną, można włączyć się w system czeskich szlaków – również oznakowanych numerycznie. Dobra mapa turystyczna regionu pomoże zaplanować wspaniałe transgraniczne wyprawy.

 
   Kliknij obrazek aby powiększyć

Rok temu, w dniach 13 – 15.08.2015 r. odbył się 6 Stroński Rajd Turystyczny w Masywie Śnieżnika ze startem i zakończeniem w Kamienicy [Stacja Narciarska Kamienica]. Na wytyczone trasy piesze i rowerowe zgłosiło się ponad 100 uczestników tego pionierskiego rajdu . Organizatorzy rajdu zamierzają przywrócić nieco zapomniane już a popularne w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia wędrówki górskie. W 2017 r. odbędzie się on w dniach 12 - 14 sierpnia

Dla uczedtników przygotujemy bezpłatne pole namiotowe z dostępem do sanitariatów i umywalek z ciepłą wodą.

Info i zdjęcia: Monika Ciesłowska, UM Stronie Śląskie,
Magazyn Rowerowy, Rower Tour

 

 

 

2016-09-25 13:01:25

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs