wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Jacek M. Rybczyński
Spiritus rector Wapiennika od 1978 roku jest Prof. Jacek M. Rybczyński wraz ze swoją małżonką Erną Barbarą Rybczyńską. Osobowość Jacka M. Rybczyńskiego jest przedmiotem na tyle szerokim i złożonym, że przygotowując dział przedstawiający jego życie i twórczość po tygodniu wertowania materiałów "z życia i twórczości" pomimo pierwotnego ambitnego planu przedstawianie tutaj i w dalszych podpunktach strony www.wapiennik.eu choć pewnej istotnej części całości jego dorobku artystycznego zrezygnowałem z tego. (ze strony wapiennik.eu)
Wapiennik Łaskawy Kamień w Starej Morawie jest jedynym odrestaurowanym Wapiennikiem typu Rumforda bazującym na projekcie K.F. Schinkla w Polsce. Pokrewne obiekty znajdują się w Niemczech, w Maxen pod Dreznem i Rüdersdorf pod Berlinem (stanowiły eksponat prezentowany w Wystawie Światowej EXPO 2000 w Hannoverze). Sam w sobie jest fascynującym zabytkiem techniki, jego konstrukcja pozwalała inaczej niż w przypadku konwencjonalnych wapienników na permanentne użytkowanie. Przy Wapienniku Łaskawy Kamień znajduje się Galeria Autorska Rodziny Rybczyńskich, pracownie druku artystycznego i czerpania papieru, ogród japoński. Zwiedzanie obiektu, enklawy parku i ogrodu japońskiego w towarzystwie przewodnika trwa około 35 - 45 minut.
Zapraszamy do zwiedzania codziennie w godzinach 10.00 - 18.00. Przewodnik oprowadza grupy 2 - 50 osobowe, prosimy dzwonic przy furtce. W przypadku grup ponad 30 osobowych prosimy o rezerwacje.kom. 695 205 787.

 Więcej....                                                                                                          Źródlo: www.wapiennik.eu

2013-01-26 01:36:03

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs