wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj


 

 


 Stroński Rajd Turystyczny

Start i meta każdej trasy Rajdu oraz jego zakończenie odbywa się w różnych obiektach naszej gminy. Wracamy jednak czasem do poprzednich miejsc, które Uczestnikom przypadły do gustu.Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom dzięki którym nieprzerwanie, rok w rok spotykamy się szlakach Sudetów Wschodnich. Menu kolejnego Rajdu w zakładkach w ramce obok.

 

Stroński Rajd organizujemy począwszy od 2011 r w Masywie Śnieżnika, Górach Bialskich a także zahaczamy o Góry Złote czy Krowiarki. To obszar trzech gmin kłodzkich: Stronia Śląskiego, Lądka Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Nasz rajd to wędrówka: piesza aby spokojnie przyjrzeć się otaczającej naturze lub rowerowa aby zobaczyć więcej no i szybciej. Nie ma tu wyścigów, downhillu rowerowego. To zorganizowana wyprawa piesza i rowerowa z celem poznawczym.

Rajd odbywa się w grupach z przewodnikiem po to aby poza patrzeniem dowiedzieć się i zobaczyć więcej.
Rajd rowerowy podobnie. Przewodnicy wybiorą najciekawsze ścieżki, poprowadzą do wyjątkowych zakątków, zwłaszcza że w ostatnich latach przybyło nam sporo singletracków..
  

 Możesz to wszystko zobaczyć sama/sam ale możesz nie dowiedzieć się skąd wziął się słonik na Śnieżniku, przeoczysz jaskinię na ścianie kamieniołomu. Przewodnik o tym nie zapomni. Co więcej. Możesz wziąć udział w konkursach z nagrodami, które ufundowali nasi sponsorzy.
Kierownikiem Rajdu kolejny już raz jest Pani Agnieszka Gawron, którą liczna grupa naszych stałych Gości doskonale pamięta. Spotkacie ją Państwo w Biurze Rajdu wraz z Panią Genowefą Biernacką.

O informacje pytaj mailem kontakt@snienzik.pl

Opinie o Masywie Śnieżnika

 Masyw Śnieżnika zgodnie uznawany jest za najwartościowszy pod względem walorów naturalnych fragment polskich Sudetów. Walory te z pewnością predestynowałyby go do ochrony w ramach parku narodowego.

Trasy są dobrze oznakowane, wyposażone w liczne wiaty wypoczynkowo-piknikowe, a w ciekawszych miejscach umieszczone są tablice z informacją o występujących tu charakterystycznych lub osobliwych zjawiskach geologiczno-przyrodniczych. Informacje są zróżnicowane, przekrojowe i starannie opracowane, zainteresują kompletnego laika, a i "wtajemniczony" dowie się z nich z pewnością wielu nowych rzeczy.

 

przewodnik.onet.pl

 

 

 

  Już trzeci raz wybrałem się w bajeczny wręcz zakątek Polski jakim jest Masyw Śnieżnika. Tym razem w górskiej wyprawie towarzyszył mi mój sześcioletni syn Jakub. Szlaki i atrakcje jakie kryje ta część Sudetów Wschodnich są znakomite. (Paweł Wężyk)

 

Nie byłem jeszcze (Tam geografowie organizują obozy integracyjne) Ale być muszę! (Marcin Nowak, komentarz)

 

 

Świetny materiał (o reportażu p. Pawła Wężyka). Autorowi zazdroszczę widoków, tych prawdziwych, nie tych ze zdjęć. To jest zupełnie co innego - widzieć to naprawdę. Kto wie, może się "skuszę" tego lata? A zdjęcia bardzo dobre - świetne wykadrowane, urzekające. (Katarzyna Enerlich, komentarz)

 

Opis tras, mapki i wszystko o rajdzie - w kolejnych zakładach. Jeśli czegoś nie znajdziesz, wyślij nam zapytanie na adres:

kontakt@snieznik.pl

. Wszystko dostaniesz na maila. Zapraszamy.

 

 

Organizatorzy Partnerzy
            
  Sponsorzy Główni Sponsorzy
 
   
Fundatorzy nagród

 

2024-07-15 21:44:17

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs