wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

 Witaj w Masywie miły Bracie, Tu przygoda czeka na Cię 

9 Stroński Rajd w Masywie Śnieżnika

Goszów, Raj Pstrąga,  16 - 18.08.2019 r.

Pod Honorowym Patronatem Dariusza Chromca, Burmistrza Stronia Ślaskiego

 To jest zachęta...   ponieważ 16 sierpnia 2018 r. znowu ruszamy.

Czy wiecie Państwo, że w latach 60. i 70. minionego stulecia piesze rajdy turystyczne w górach były jedną z form masowej turystyki? Że w rajdach sudeckich, na kilku wielodniowych trasach, brało udział nawet 3.000 turystów? Jednak z czasem hasło „chodzimy po górach” powoli zmieniało się na „jedziemy do gór”. Samochodem na parking tak blisko jak się da a my na tarasie górskiej restauracji podziwiamy ich piękno, w myśl zasady, że przecież z dołu też dobrze widać”.

Dlaczego teraz rajd? Chcemy to zmienić nie po to aby całkowicie wracać do przeszłych już form ale pokazać, że nie rezygnując z wygód jakie mamy dziś do dyspozycji, możemy odzyskać to, co było i jest piękne w haśle „chodzimy po górach  
 

Gdzie? Jak zwykle Stroński Rajd Turystyczny poprowadzimy najpiękniejszymi trasami Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich po polskiej i czeskiej stronie, zahaczając o równie urokliwe Góry Złote. Wschodnia część Ziemi Kłodzkiej, gdzie te pasma są usytuowane, to ciągle mało znana a miejscami dzika przyroda np. Puszczy Śnieżnej Białki, Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. To miejsce skąd wody płyną do Morza Bałtyckiego, Północnego i Czarnego.


W Masywie Śnieżnika w XIX wieku wydobywano złoto, srebro i inne minerały a po 1945 r także uran i fluoryt. Jaskinia Niedźwiedzia, najbardziej kolorowa z polskich jaskiń, sztolnie pouranowe, które ciągnęły się ponad 30 km – pozwalają dotknąć, zobaczyć na własne oczy to co znamy z fotografii czy muzeów ziemi.

  
Ciekawostka: Tu są jedyne miejsca w Polsce, gdzie do Czech należy kierować się na północ a rzut beretem pozwala znaleźć się u południowych sąsiadów. I w tym roku wejdziemy na fragment czeskich tras.

Tak więc zapraszamy na piątą już edycję naszego rajdu, jak zwykle z trasami pieszymi i rowerowymi. Na kolejnych stronach rajdowego menu znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Jeśli jakiejś zabraknie - pisz do nas: rajd@snieznik.pl. Odeślemy Ci pełną informację.
Do zobaczenia w Kamienicy!
 

 

Organizatorzy Partnerzy
  Sponsorzy Główni Fundatorzy nagród
 

 

 

Fundatorzy nagród

 

2019-08-09 21:55:06

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs