wybierz styl: lato zima
SZUKAJ NOCLEGU:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj
Cena do
SZUKAJ USŁUGI:
Obszar *
Region/Okolica
Miejscowość
Rodzaj

9.1 Rajd Stroński

Gdyby nie CORONAVIRUS to mielibyśmy w tym roku jubileuoszowy, 10. Rajd Stroński. Niepwewność co do możliwości jego odbycia i warunków, jakie musiałyby być spełnione spowodowały, że dopiero teraz przedstawiamy Wam pierwsze informacdje o tegorocznym rajdzie. Aby numeracja się zgadzała, oznaczymy go jako 9.1 Rajd, aby ten jubileuszowy był 10tym i za rok.

Będzie on też lżejszy albo raczej łatwiejszy, bo po długim czasie ograniczonej ruchliwości potrzeba czasu aby do pełnej formy fizycznej wrócić. Zatem pierwszy dzień rajdu, piatek, 14 sierpnia, organizujemy jako dzień familijny. Cora więcej rodzin z dziećmi przyjeżdża w nasz region więc to jest dodatkowy powód aby taki dzień zorganizowac.

W sobotę 15 sierpnia, po piatkowym terningu, wrócimy do naszego standardu - umiarkowanie pod względem wysiłku ale jak zawsze ciekawie. Nasi partnerze, przewodnicy o to zadbali. W niedzielę, 16 sierpnia, tradycyjnie nieco krótsze trasy i zakończenie rajdu. Jak zwykle przeprowadzimy dwa konkursy:

  • wiedzy o regionie Masywu Śnieżnika i pasm sąsiednich, odbywający się w ten sposób, że w miejscach odpoczynku przewodnik będzie zadawał pytania związane z regionem, a pierwszy uczestnik Rajdu, który poda prawidłową odpowiedź, otrzymuje 1 punkt; zdobywcy największej liczby punktów otrzymają nagrody ufundowane przez Sponsorów.
  • konkurs fotograficzny: zdjęcia wykonane przez uczestników Rajdu można zgłaszać do konkursu na maila rajd@snieznik.pl; zostaną one pokazane w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim na specjalnej ekspozycji; głosują odwiedzający ekspozycję poprzez oddanie głosów na 3 wybrane zdjęcia. O kolejności w konkursie decyzduje liczba oddanych głosów. Organizatorzy mają prawo wybrać dodatkowe zdjęcie, ich zdaniem prezentujące walor promocji Regionu. 

Start i meta tym razem bliżej Śnieżnika. Ostanie kilka lat wędrowaliśmy bardziej w Góry Bialskie i Złote więc czas to zmienić. A miejsce, które wybraliśmy to gościnne Gospodarstwo Agroturystyczne Nad Stawami, z pstrągami i Parkiem Linowym z Minigolfem.

Trasy są już  ustalone i znajdziecie je w zakładach menu bocznego jako piesze i rowewrowe. A poniżej miejsce tegorocznego startu i mety Rajdu.

 

Nad Stawami, Kletno

2020-07-26 00:47:40

Copyright: Masyw Śnieżnika Strona GłównaRajd StrońskiNoclegiGastronomiaSport i rozrywkaNarty & deskaKamery on-lineAtrakcjeInfo Projekt i wykonanie: NetAs